Z ŻYCIA SZKOŁY

Rozstania nadszedł czas...

Znalezione obrazy dla zapytania wakacje gify

Ostatni dzień szkoły zawsze wywołuje mieszane uczucia. Radości z nadejścia wakacji towarzyszy często smutek rozstania, zwłaszcza u absolwentów szkoły, duma z pięknych świadectw, ale czasem rozczarowanie, bo powinno być lepiej. Podobnie było tym razem. 

Podczas akademii kończącej rok szkolny 2017/2018 jednym z bardziej podniosłych momentów było przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom. Tym razem miało ono nieco inny charakter  niż zwykle, ponieważ sztandar przejmowały dwa poczty: z klasy II gimnazjum i 7 SP.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem tym uczniom, którzy zasłużyli na to systematyczną pracą. W sposób wyjątkowy uhonorowana została uczennica klasy III gimnazjum, Kinga Borówka. Otrzymała ona Perełkę Królowej Jadwigi za rozsławianie imienia szkoły i godne jej reprezentowanie  w wielu konkursach, których była laureatką.

Czytaj więcej: Rozstania nadszedł czas...

Zbiórka karmy dla Schroniska w Racławicach

W maju w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska Psie Pole w Racławicach.Znalezione obrazy dla zapytania piesek gify

Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności. Zbiórkę prowadził Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Bugaj i pani Elżbiety Orczyk.

Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.  Dlatego dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję! Pokazali dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

Gimnazjaliści w Zakopanem

Uczniowie klas: II i III gimnazjum długo zastanawiali się, gdzie pojechać na wycieczkę. W końcu wybrali Zakopane i chyba nie żałują tej decyzji. Do Zakopanego dotarliśmy w poniedziałek w południe i od razu udaliśmy się pod Gubałówkę, na którą wyjechaliśmy kolejką, by przywitać się z Tatrami. Przy dobrej pogodzie mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę całych polskich Tatr. 

 

W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć obowiązkowej atrakcji, jaką jest spacer Krupówkami. Po jego zakończeniu udaliśmy się wszyscy na Pęksowy Brzyzek - najstarszy zakopiański cmentarz, na którym spoczywa wielu sławnych ludzi zasłużonych dla Podhala i całej Polski.

Długo by można wymieniać ich nazwiska: Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa Tetmajer, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stanisław Marusarz  to tylko niektórzy z nich.

 

Czytaj więcej: Gimnazjaliści w Zakopanem

Konkurs plastyczny

Dnia 13 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „Co się komu w duszy gra…” czyli kopie i interpretacje dzieł uczniów mistrza Jana: Wyspiańskiego, Malczewskiego, Mehoffera.

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs plastyczny gif

W konkursie brali udział uczestnicy pozalekcyjnych zajęć plastycznych - uczniowie kl. I, II i III. Dwie dziewczynki z klasy pierwszej Maja M. i Hania O. zdobyły wyróżnienia. Namalowały obraz St. Wyspiańskiego „Dziewczyna z pelargoniami”. Uczennice otrzymały wspaniałe dyplomy ze zdjęciami namalowanych obrazów i zestaw kolorowych długopisów.

"Szlakiem krasnoludków" - wycieczka do Wrocławia

Wrocław jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, dlatego to właśnie tam w poniedziałek 11.06.2018r. uczniowie klas IV, V, i VI wyruszyli na wycieczkę. Na miejscu przywitała wszystkich Pani Przewodnik, która zabrała nas w niezwykłą podróż "z krasnalami".

Najpierw zwiedziliśmy i poznaliśmy najstarszą część Wrocławia - Ostrów Tumski. Do najcenniejszych zabytków należy pełna legend Katedra Wrocławska pw.św. Jana Chrzciciela. Widzieliśmy również dwa unikatowe kościoły wybudowane jeden na drugim oraz przechodziliśmy przez Most Tumski, na którym zakochani przypinają kłódki miłości. Po drodze mijaliśmy mnóstwo mosiężnych krasnali (we Wrocławiu jest ich ponad 500!).

Czytaj więcej: "Szlakiem krasnoludków" - wycieczka do Wrocławia

Międzyszkolny konkurs matematyczny dla kl. I - III.

XV edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego „Mały Mistrz Matematyki” odbyła się w Szkole Podstawowej w Gołaczewach. Laureatami z naszej szkoły zostali: ucz. kl.II Oliwia Latała, która zajęła III miejsce i ucz. kl.III Tobiasz Maj, który zdobył II miejsce.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 7 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Wolbromiu.

Uczniowie otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Na wszystkich czekała także miła niespodzianka - przepyszne lody.

Szczególne podziękowania kierowane są do mamy, która sprawiła, że dzieci mogły uczestniczyć w tym ważnym dla nich dniu.

 

 

Dzień Matki w naszej szkole

29.05.2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki. Przebiegało ono w miłej atmosferze przy ciastku, kawie i herbatce, którą podawali Gimnazjaliści. 

Znalezione obrazy dla zapytania dzień matki gify

Nasi uczniowie własnoręcznie przygotowali laurki i upominki. Programem artystycznym, na który złożyły się wiersze, tańce, piosenki i zabawne scenki, chcieliśmy wyrazić uczucia, jakimi darzymy swoje Mamy, przeprosić za wszelkie przewinienia i wybryki, a przede wszystkim przekazać swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta. 
Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz IV i V. Natomiast starsi uczniowie zatroszczyli się o oprawę techniczną.

 

Relacja uczniów z Zielonej Szkoły-maj 2018

Relacja uczniów z Zielonej Szkoły-maj 2018

    W dniu 15 maja 2018 r. wyruszyliśmy autokarem do Jastrzębiej Góry. Na jedenaście dni rozstaliśmy się ze szkołą, aby poznać urokliwe miejsca nadbałtyckie. Podróż upłynęła miło i bezpiecznie. Po kolacji udaliśmy się na plażę, by przywitać się z Morzem Bałtyckim i obejrzeć zachód słońca.

Kolejny dzień był pełen atrakcji. Ranek spędziliśmy na plaży.

czytaj więcej ...

Wycieczka do Warszawy

W ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę „Gim interdyscyplinarne” oraz „Jestem badaczem przyrody” uczniowie uczestniczący w tych zajęciach udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. W dniach 23-25. o5. 2018 uczestniczyli w kilku ciekawych warsztatach z zakresu przyrody, a także mieli szansę poznać naszą stolicę oraz jej historię.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

Zielona Szkoła

Zielona Szkoła – Jastrzębia Góra - maj 2018 r.

W dniu 15.05.2018 r. uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej w Suchej wyjechali na Zieloną Szkołę nad Morze Bałtyckie. Dzięki sprzyjającej pogodzie spędzają czas na plaży i korzystają z nadmorskiego klimatu. Aktywnie uczestniczą w zajęciach karaoke, plastycznych, dyskotece. Byli na basenie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Zwiedzili największą i najatrakcyjniejszą aglomerację na Pomorzu -Trójmiasto. Dalsza relacja po powrocie.

XXIII Rajd Wiosenny - I miejsce naszych uczennic

Nasza szkoła już dwukrotnie gościła uczestników Rajdu Wiosennego olkuskiego PTTK. Tym razem to my udaliśmy się na wędrówkę, która kończyła się w Szkole Podstawowej w Osieku. 

Nasza ekipa składała się z 22 uczniów z klas 4. i 6. szkoły podstawowej, II i III gimnazjum oraz trójki opiekunów: p. Barbary Żezały, p. Agnieszki Bugaj i p. Stefana Janowicza. Już na starcie, ze względu na niepewną pogodę, musieliśmy dokonać wyboru długości trasy. Jako ambitni turyści zdecydowaliśmy się na tę dłuższą, mającą 11 km długości, a za to ciekawszą, wiodącą prawie cały czas leśnymi, czasem piaszczystymi drogami.

 Wyruszyliśmy  o godz. 9.15 spod szkoły w Żuradzie. Było chłodno i wietrznie, więc szliśmy dość szybko, od czasu do czasu zatrzymując się na krótkie postoje. Najważniejsze, że humory dopisywały, mogliśmy wdychać czyste, leśne powietrze i podziwiać piękno mało znanych terenów południowej części powiatu olkuskiego. Niektórym, zwłaszcza najmłodszym, najbardziej spodobały się ogromne kałuże ;)

Na trasie rajdowe grupy szybko się wymieszały, uczniowie mieli więc okazję do poznania koleżanek i kolegów z innych szkół.

Na mecie na wszystkich czekał odpoczynek, słodka bułka i butelka wody mineralnej.

Najwiekszą radość przyniósł nam jednak sukces uczennic gimnazjum. Kinga Borówka i Roksana Kemona zajęły pierwsze miejsce w konkursie "Miejsca pamięci narodowej i pomniki Ziemi Olkuskiej w 100. rocznicę niepodległości"  !!!  Gratulujemy

Znalezione obrazy dla zapytania buźki gify

Do szkoły wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni - znowu daliśmy radę ;)

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku !!!

Do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku szkolnym, a może już podczas wakacji...?

 

"Dzwoneczek" - widowisko taneczne

„Czy ciekawy byłeś kiedyś,

skąd natury skarbów wór ?”…

„Wszystko to jest, dziełem wróżek,

lecz niełatwo dostrzec je”…

Znalezione obrazy dla zapytania dzwoneczek gify

Uczniowie klas I - III mogli je zobaczyć 17 maja we wspaniałym widowisku tanecznym na podstawie historii „Dzwoneczka” przedstawionym przez artystów Teatru Tańca Actus Animi w Domu Kultury w Wolbromiu. Dzieci podziwiały taniec wróżek śniegowo-mrozowych, wróżek letnich, wiosennych, jesiennych, płatków róży, traw, ostów, jastrzębi, piskląt. Bardzo ciekawe były także układy taneczne indywidualne: Dzwoneczka, Królowej Wróżek, Różyczki, Wróżki Świetlanej, Kropelki, Dmuchawca, Barwinki, Jelonki, Mgiełki i Widii. Stroje występujących zachwycały pomysłem i kolorem.

Wszystkie tańce oglądane były z zachwytem zwłaszcza, że na scenie występowały nasze uczennice: Adamczyk Emilka, Brela Milenka, Knap Zuzia z kl. I i Marchewka Natalka z kl. III. W tej historii Dzwoneczek szukał swojego talentu.

Teatr Tańca ogłasza nabór do zespołu, może jeszcze ktoś z naszych uczniów odkryje swój talent i dołączy do koleżanek?...