Z ŻYCIA SZKOŁY

Projekt pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

Wszyscy uczniowie z klas I- III wzięli udział w projekcie skierowanym do uczniów przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty.

Dzieci obejrzały film edukacyjny, a następnie w różnorodny sposób poinformowały seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali scenki, gdzie zadzwonili do swoich babć i dziadków z informacją o niebezpieczeństwie. Przeprowadzili też indywidualne rozmowy ze swoimi dziadkami. Część uczniów wykonała także rysunki przedstawiające oszustów i sytuacje. Klasa druga wspólnie na zajęciach redagowała list, w którym przestrzegała wszystkich przed akcjami „Na policjanta”, „Na wnuczka”, Na pracownika administracji”. Pierwszaki wykonywały na ten temat prace plastyczne.

Projekt- apel spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Z informacji od dzieci również wynika, że ich dziadkowie i babcie bardzo pozytywnie odebrały troskę o ich bezpieczeństwo.

Dzień Patrona w czasie pandemii

8 czerwca na Wawelu odbył się kolejny już Zjazd Szkół Jadwiżańskich. Z wiadomych względów nie mogliśmy wziąć udziału w tej uroczystości, dlatego Dzień Patrona w naszej szkole miał w tym roku inny charakter. Uczniowie tego dnia "wybrali" się na wirtualny spacer po katedrze wawelskiej, a także posłuchali i obejrzeli na You Tubie legendy związane ze Świętą Królową Jadwigą – naszą wspaniałą patronką. Na tej podstawie powstały piękne ilustrację do wysłuchanej lub obejrzanej legendy, a także niepowtarzalne portrety Królowej oraz prezentacje multimedialne o jej cechach godnych naśladowania. Poniżej kilka prac. 

Czytaj więcej: Dzień Patrona w czasie pandemii

Dzień Dziecka

dzieci1

DZIECI, dziś Wasze święto i z jego okazji życzę Wam,

„aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają!”

umiech

Nauczyciel wychowania fizycznego, Marcin Pluta

Jeśli ktoś będzie miał ochotę to zachęcam do zerknięcia na te strony (linki poniżej)

https://www.youtube.com/watch?v=I0_cItppsuQ

https://www.youtube.com/watch?v=HLiIvabRoXw

https://www.youtube.com/watch?v=ZEfcDZ50PVY

Nowe terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla uczniów klasy 8.

Ósmoklasisto – zapoznaj się koniecznie!

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Harmonogram został dostosowany do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie  go o świadectwo ukończenia szkoły

od 31 lipca – do 4 sierpnia br termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.


Od 15 do 22 czerwca br.
będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Terminy uzupełnienia wniosków

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

do 10 lipcao świadectwo ukończenia szkoły,

do 4 sierpnia br. o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Czytaj więcej: Nowe terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla uczniów klasy 8.

"Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II."

Trwa realizacja projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. W związku z zaistniałą sytuacją, zajęcia w ramach projektu realizowane są on-line. Uczniowie uczestniczą w zajęciach grupowych, indywidualnych i konsultacjach z doradcą zawodowym.

Zaplanowane wyjazdy i udział w dniach otwartych szkół ponadpodstawowych, nie mogą odbyć się w tradycyjny sposób, dlatego zachęcamy uczniów klasy 8 do wirtualnego zwiedzania szkół ponadpodstawowych, którymi jesteście zainteresowani.

Poniżej przesyłam linki i plakaty informacyjne szkół, które zostały przesłane na e-maila naszej szkoły. Pamiętaj wszystkie ważne informacje znajdziesz na stronach szkół!

Doradca zawodowy.

 Liceum nr 4 w Olkuszu - http://www.4lo.ilkus.pl/wp/?page_id=15229

PLAKAT 2 4 a

broszura str1a

Bicie REKORDu ŚWIATA W LEKCJI WF ON-LINE!

22 kwietnia o godzinie 14:30 nasza szkoła wraz z nauczycielem wychowania fizycznego panem Marcinem Plutą, wzięła udział w Biciu REKORDu ŚWIATA W LEKCJI WF ON-LINE!

Mam nadzieje, że wielu z was przyłączyło się do tej akcji (informacje na ten temat zostały wysłane na nasz dziennik elektroniczny). Lekcja była dostępna na całym świecie w tym samym czasie. Ćwiczenia były proste i myślę, że każdy sobie poradził. Czas treningu wyniósł około 30 minut! Ustanowienie rekordu oczywiście jest ważne, ale chcieliśmy wykorzystać to przedsięwzięcie głównie do porozmawiania o aktywności fizycznej w tych trudnych czasach.

Pamiętaj - Ruch to zdrowie! Nawet w domu!

Jeżeli komuś nie udało się dołączyć do Nas wczoraj, to zapraszam już dziś do pobicia rekordu i zobaczenia tego wydarzenia jeszcze raz.

https://www.facebook.com/Vision4Sport.community/live/

Pozdrawiam,
wasz w-fista 
Marcin Pluta

rekord w f2

rekord w f3

Zdalne nauczanie

Z uwagi na zaistniałą przerwę w zajęciach szkolnych bardzo prosimy rodziców i uczniów o codzienne logowanie się do dziennika i wykonywanie zadań przesłanych przez nauczycieli. Zadania będą wysyłane zgodnie z tygodniowym planem zajęć i umieszczane w zakładce "zadania domowe".

Warsztaty w Dolinie Osikowej

W dniu 2 marca 2020 r. uczniowie kl. IV i kl. V uczestniczyli  w warsztatach wielkanocnych w Osikowej Dolinie w Koziegłowach. Podczas interesującego spędzenia czasu rozwijali swoje zdolności artystyczne, manualne wykonując i zdobiąc kurczaki oraz  kosze wielkanocne  płatkami  osikowymi. Uczniom zostały również przybliżone  historia i panująca tradycje tego miejsca. Była to dla wszystkich kreatywna zabawa i eko edukacja.

Kolejnym punktem programu i zarazem  wielką atrakcją dla wszystkich były warsztaty robienia pizzy. Podsumowaniem naszej wycieczki była wizyta  w Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, gdzie brat Lukas ze Słowacji przybliżył  krótką historię tego pięknego i słynącego łaskami miejsca. 

Czytaj więcej: Warsztaty w Dolinie Osikowej

„Nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są w życiu najważniejsze”…

Takie wartości przekazało widzom przedstawienie teatralne  pt: ,,Aladyn”, które odbyło się w Domu Kultury  w Wolbromiu dnia 3 marca.

Uczestniczyli w nim uczniowie klasy I, II i III.

Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.  Dzieci poznały głównego bohatera  Aladyna, złego Wezyra, gadatliwą papugę i piękną księżniczkę Dżasminę. Fantastyczne wydarzenia oraz cudowna lampa wprowadziły dzieci w zaczarowany świat baśni. Barwne stroje ,scenografia, światła i efekty specjalne – bańki mydlane -dodały tajemniczości całemu widowisku. Piosenki wykonywane przez aktorów zachęcały dzieci do wspólnej zabawy.

Koncert Norberta "Smoły" Smolińskiego

29 lutego 2020 roku uczniowie klasy ósmej pojechali do Krakowa, by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. "Bohaterom cześć i chwała" to tytuł koncertu w wykonaniu Norberta "Smoły" Smolińskiego.

Młodzież z uwagą i wzruszeniem wysłuchała koncertu, który był podróżą historyczną w nasze dzieje.

Utwory wokalne zostały poprzedzone krótkim wstępem oraz uzupełnione prezentacją multimedialną. Uczestnicząc w tym wydarzeniu uczniowie naszej szkoły oddali cześć bohaterom, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce.

Szkolne WALENTYNKI

14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Święto obchodzone jest w wielu krajach na świecie, również w Polsce, a więc i w naszej szkole. Jak świętowaliśmy?

Znalezione obrazy dla zapytania: gify walentynki

Przez cały tydzień działała POCZTA WALENTYNKOWA. Magii tej zabawy dali się ponieść wszyscy uczniowie - od pierwszaków, aż po ósmoklasistów. Od samego rana wszystkim mocniej biły„serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę. Wybrani członkowie SU stali się w tym dniu amorkami roznoszącymi kartki walentynkowe. "Poczta walentynkowa"  cieszyła się dużą popularnością, a obdarowanym przyniosła wiele radości i uśmiechu. Nie była to jednak jedyna atrakcja w tym dniu. Uczniowie, którzy założyli czerwony element stroju zostali obdarowani słodyczami z walentynkowymi serduszkami. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie – jacy są? Na pewno są różni, ale jedno jest pewne rozpieszczają i kochają swoich wnuków! Dlatego mamy piękne wspomnienia z dzieciństwa i zawsze kojarzą nam się z beztroską i fajnie spędzonym czasem.
Za co ich kochamy? Kochamy ich za wszystko. Za wszystkie dobre słowa, fajne zabawy, dodatkowe kieszonkowe, smakowite potrawy i słodycze bez ograniczeń, a przede wszystkim za to, że po prostu są!
Czego się możemy od nich dowiedzieć? Mądrości życiowej. Zawsze mamy w nich wsparcie i możemy poprosić ich o radę. A ich doświadczenia życiowe mogą być dla każdego cenną wskazówką, a czasem nawet przestrogą.
Co możemy im dać? Miłość, rozmowę, wsparcie, odwiedziny, spacery…i wspólnie spędzony czas podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka